×

Vážení zákazníci,

nově jsme od dubna 2015 navázali spolupráci s rodinnou farmou Kámen z Krušných hor, a rozšířili tak naši nabídku o bezdusitanové uzeniny a možnost objednávek českého vyzrálého hovězího masa v BIO kvalitě.

IMG_1971O farmě

Farma Kámen se nachází v malebném prostředí Krušných hor, kde jsou v ekologickém chovu, který mj. vylučuje krmení s přídavky antibiotik , hormonů, masokostních mouček atd., chována speciální masná plemena skotu . Zvířata žijí po většinu roku volně, v přirozeném prostředí pastvin, za podmínek splňujcích všechny standardy tzv. zvířecího welfare. Díky tomuto způsobu chovu mají tato plemena vyšší odolnost a také vyšší kvalitu masa.

Součástí farmy jsou vlastní jatky, zpracovna masa a výrobna uzenin. Zvířata zde tak nejsou před porážkou vystavena stresu z převozu.

Porážena jsou mladá zvířata (býčci a jalovice) v ideálním jatečním věku a váze, což je cca 24 měsíců. Stáří zvířete, způsob jeho chovu a porážky mají totiž velký vliv na kvalitu a vlastnosti masa.

 

masomaso2
O mase

Maso, jenž farma dodává je výhradně vyzrálé maso. Hovězí maso potřebuje vyzrát, aby zkřehlo a plně rozvinulo svou chuť. Zrání masa probíhá po porážce nejprve 14 dní ve čtvrtích , poté je vakuově baleno a zrání pokračuje v tzv. mokrém stavu. Tímto balením se zabrání jeho styku s kyslíkem, je umožněno pokračování procesu zrání a prodlužuje se jeho trvanlivost. Zrání probíhá ve zvláštních chladících boxech za specifických teplotních podmínkek od 0,5 do 1°C.

Takto vyzrálé maso má pak nejenom lepší chuťové vlastnosti, ale je také jednodušší ho připravit v kuchyni, či na grilu.

Každý balíček masa obsahuje veškeré informace o zvířeti (pohlaví, věk, datum porážky atd.), ze kterého maso pochází.

 

IMG_1884O uzeninách

Bezdusitanové uzeniny, jenž farma vyrábí, obsahují bio hovězí maso, vepřové maso, kuchyňskou sůl a koření. Není v nich tedy obsažena všeobecně užívaná E250 neboli dusitan sodný. Právě této látce je dle mnohých odborných studií připisován podíl na výskytu rakoviny tlustého střeva, ve které se bohužel naše republika drží na přední příčce.

Díky absenci zmiňované E250 mají uzeniny, oproti těm běžně nabízeným jinou barvu, než jste zvyklí ze supermarketů (to ale není na závadu). Můžete je tedy bez obav podávat i malým dětem, kterým se uzeniny s E250 podávat nedoporučují.

Stejně jako u našich mléčných výrobků, tak i u těchto masných máte jistotu, že jíte opravdu maso (mléko) a ne žádné náhražky nacpané éčky a jinými aditivy.

 

Systém objednávek

Jako stálý sortiment budeme v našich autech vozit uzeniny z farmy Kámen, které si budete moci nakoupit stejně jako ostatní zboží v našich dodávkách bez objednávky.

Hovězí maso Vám pak přivezeme přímo podle Vaší objednávky, kterou můžete udělat buď v našem e-shopu, nebo přímo u rozvozového auta.

Uzávěrka objednávek

- neděle v 16:00 s dodávkou následujcí čtvrtek – sobota
- středa v 16:00 s dodávkou následujcí pondělí – středa

Proč se u nás registrovat?
Nákup z farmy - první online farmářské tržiště

Používáním těchto stránek souhlasíte s použitím cookies. více informací

Na našem e-shopu používáme cookies pro analytický nástroj Google Analytics. Více informací naleznete v článku Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů.

Zavřít