Zajímá Vás, co to vlastně Mléko z farmy je a jak funguje?

Po přečtení následujcícíh několik řádků budete mít jasno!

Vznik

Mlékárna

Celý projekt Mléko z farmy byl založen na konci roku 2010 středočeskými farmáři Stanislavem Němcem a Janem Millerem. Impulsem pro vytvoření takovéto služby byl neustále se zvyšující tlak ze strany supermarketů na drobné dodavatele a výrobce a také fakt, že výrobce samotný nemá pod kontrolou, jak bude výrobek skladován a jakým způsobem prodáván koncovým zákazníkům.

Systém prodeje, který využívá naše služba Mléko z farmy umožňuje mít pod kontrolou nejen celou výrobu, ale také i cestu výrobků z mlékárny až k zákazníkům.

V listopadu roku 2010 tedy vyjela z mlékárny v Radonicích první mléčná dodávka v té době pouze se 3 výrobky a to selským mlékem a balkánským a selským sýrem. Od začátku roku 2011 se pak začal pomalu rozrůstat nejen vozový park, ale také šíře sortimentu.

V roce 2014 získala mlékárna ocenění Firma roku 2014 ve Středočeském kraji a spolu s dalšími krajskými vítězi postoupila do celostátního finále. (O soutěži Firma roku)

Výroba

Krávy

Všechny naše výrobky jsou vyráběny v Němcově selské mlékárně v Radonicích za použití tradičních výrobních metod, které jsou založené na poctivých a kvalitních surovinách přestavovaných plnotučným mlékem dodávaným nejenom největším dodavatelem Janem Millerem, ale také dalšími třemi farmáři z okolí.

Mléko neodstřeďujeme ani nehomogenizujeme, projde pouze pasterizací, abychom ho zbavili nežádoucích bakterií. Nejedná se ale o tzv. UHT pasterizaci a mléko si tedy zachovává typické chuťové vlastnosti.

Z toho také vyplývá, že udávané nutriční hodnoty u výrobků se mohou drobně lišit, protože mléko není nikdy stejné, ale je přesně takové, jaké ho krávy nadojí.

Po výrobě samotné putuje každý výrobek do chladících boxů a následně přímo do rozvozových dodávek a k Vám zákazníkům. Vše je tedy tak čerstvé, jak je jenom možné.

Jak služba funguje

DodávkyIMG_0367Jak již bylo výše zmíněno, tak naše služba funguje na principu přímého prodeje přímo z chladících dodávek. Každá z našich dodávek má pro každý den (od pondělí do soboty) přesně daný jízdní řád, neboli trasu, který obsahuje zastávky, na kterých v daný čas probíhá prodej samotný. Zákazník si tedy pouze vybere tu zastávku, která mu vyhovuje nejvíce a v daný čas si u naší dodávky nakoupí. Není potřeba si nic objednávat, stačí přijít a nakoupit.

 

Proč se u nás registrovat?

Používáním těchto stránek souhlasíte s použitím cookies. více informací

Na našem e-shopu používáme cookies pro analytický nástroj Google Analytics. Více informací naleznete v článku Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů.

Zavřít