Co znamená sudé a liché trasy?
Jedná se pouze o čísla tras, například Trasa 21 (lichá) atd. Neznamená to tedy, že liché trasy se jezdí pouze v liché týdny a sudé v sudé. Všechny trasy jsou zaváženy každý týden.

Je potřeba si výrobky objednávat?
Není. Stačí, když si vyberete zastávku, která Vám vyhovuje a u naší dodávky nakoupíte dle libosti.

Jsou všechny výrobky z pasterovaného mléka?
Ano, všechny výrobky jsou pasterované. Mléko tedy není nutné před konzumací převařovat, ani jinak upravovat.

Jak naleznu zastávku, která mi bude nejblíže?
Velmi snadno, stačí zadat v sekci „Rozvozové trasy“ svoji adresu a na mapě si z bodů (zastávek) vybrat ten, který Vám vyhovuje nejvíc.

Často zapomínám na příjezd auta, co s tím?
Můžete využít naši SMS službu, kde si vybere zastávku, která Vás zajímá a náš systém se pak již postará o to, aby Vám vždy v dostatečném předstihu přišla SMS, která Vás upozorní, že se naše auto blíží. Vše je samozřejmě zdarma.

Bohužel nejezdíte do okolí mého bydliště. Co mám udělat pro to, aby se to změnilo?
Napište nám e-mail na [email protected] a my se pokusíme tuto lokalitu do tras zakomponovat. Popřípadě můžete využít náš Individuální závoz 1000+, kdy Vám při objednávce nad 1000Kč zboží přivezeme až domů. Je tedy možné se domluvit třeba se sousedy a známými a vytvořit tuto větší objednávku.

Jaké používáte syřidlo k výrobě sýrů a mohu ho jako vegetarián také konzumovat?
Používáme mikrobiální syřidlo, které je vhodné i pro vegetariány.

Je vaše mléko homogenizované? A co to vlastně znamená?
Ne, mléko je pouze pasterizované, homogenizované nikoliv. Homogenizace je proces, při kterém se rozbíjejí velké tukové kuličky a tuk se poté neusazuje na okrajích lahve, ani na hladině.

Jsou uváděné nutriční hodnoty vždy přesně takové, jaké uvádíte?
Nejsou, všechny naše výrobky jsou vyráběny z plnotučného, pouze pasterizovaného mléka. Jeho tučnost (kterou garantujeme minimálně 3,6%) a obsah ostatních látek se tedy může lišit. Z toho tedy vyplývá, že i nutriční hodnoty ostatních výrobků se mohou odchylovat v závislosti na tom, jaké mléko krávy nadojí.

Je pravda, že mléko může zkysnout při bouřce?
Ano, je to pravda. Při bouřkách se v atmosféře zvyšuje elektromagnetické napětí, které urychluje mléčné kvašení a mléko tedy kysne rychleji.

Co to vlastně je to UHT mléko?
UHT je zkratka Ultra-High Temperature (Velmi vysoká teplota). UHT mléko je tedy mléko, které bylo pasterizováno na teplotu okolo 150°C, čímž se v něm zahubí vše živé a mléko pak vydrží „nezkažené“ třeba půl roku. Otázkou samozřejmě zůstává, jestli je to ještě mléko.

Proč se u nás registrovat?
Nákup z farmy - první online farmářské tržiště

Používáním těchto stránek souhlasíte s použitím cookies. více informací

Na našem e-shopu používáme cookies pro analytický nástroj Google Analytics. Více informací naleznete v článku Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů.

Zavřít